Ogłoszenia duszpasterskie 25-08-2024

NAJŚW. MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ 25 sierpnia 2024

1. Jutro obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania.
  2. Od w 15 sierpnia weszła życie ustawa o ochronie dzieci przed przemocą, tzw. ustawa Kamilkowa . Ustawa ta ma na celu  ochronę dzieci  przed wszelką przemocą. Powołany w związku z tym został zespół prewencji z osobą zaufaną, która będzie przeprowadzać rozmowę z dzieckiem w razie stwierdzenia niewłaściwego zachowania wobec dziecka. Należy takie przypadki zgłaszać proboszczowi. W gablocie został wywieszony skrót standardów ochrony dzieci. Można się z nimi zapoznać. Dla dzieci te standardy są w formie rysunkowej. Standardy ochrony dzieci mamy także na stronie internetowej w nowej zakładce Standardy Ochrony Dzieci. Bardzo dziękuję Państwu Wilhelminie i Mariuszowi Stefanowskim i firmie Optikom-Bis za wszelką pomoc w prowadzeniu parafialnej strony internetowej.
  3. Dnia 1 września wspominamy 85 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.
  4. Wraz z ks. Pawłem Marcem proboszczem parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Brzezinach Wielkich, dziękujemy wszystkim tym, którzy w piątek pielgrzymowali na Jasną Górę do Tronu Matki w czasie nowenny przygotowującej nas do Jej uroczystości.