Ogłoszenia duszpasterskie 01-09-2024

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 1 września 2024

1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 85 rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.
  2. Z inicjatywy papieża obchodzimy dziś także Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia. Serdecznie zachęcam do szerszego zapoznania się z tą inicjatywą i do osobistej modlitwy.
  3. Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać Bogu czas nowego roku szkolnego i katechetycznej pracy. Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów będzie miało miejsce w następną niedzielę 8 września o godz. 1200.
  4. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego to rozpoczęcie formacji do przyjęcia sakramentów bierzmowania i pierwszej komunii św. Dzieci z klasy 3 szkoły podstawowej, które chciałyby w naszej parafii przyjąć sakrament pierwszej komunii św. proszę o zapisanie się w zakrystii. I komunia św. w naszej parafii odbędzie się 1 czerwca 2025 r. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania będzie miała spotkanie-próbę w niedzielę 13 października po mszy św. o godz. 12.00. Bierzmowanie odbędzie się w niedzielę 20 października o godz. 12.00.
  5. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Spowiedź św. w piątek w godz.16.00. Wizyta u chorych od godz. 8.30. Do spowiedzi pierwszopiątkowej szczególnie zapraszam dzieci i młodzież rozpoczynające nowy rok szkolny i katechetyczny.
  6. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca modlitwą różańcową o godz. 17.30. po mszy św. wieczornej gdyż wcześniej o godz.16.00. jest ślub.
  7. Pragnę bardzo podziękować Pani Annie Szczepańczyk za podarowane do naszego kościoła piękne kwiaty ze swojego ogrodu. Dziękuję Pani Teesie Ciura Pani Mirosławie Skalik za ułożenie kwiatów w kościele. Dziękuję Pani Wiesławie Smolińskiej za kwiaty dla naszego kościoła.
  8. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę Nowożeńców.