Ogłoszenia duszpasterskie 04-08-2024

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                   4 sierpnia 2024

1. Pan Jezus, dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę chleba życia. On chce nam dać najlepszy pokarm: swoje Ciało wzmacniające nas na drodze do nieba. Jak  najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu.

2. Rozpoczeliśmy miesiąc sierpień w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.

3. We wtorek 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu będziemy przeżywać w naszej parafii Dobę Eucharystyczną. Rozpoczniemy ją wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00 a zakończymy ją Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.  Znajdźmy czas na uwielbienie Jezusa Eucharystycznego.

4.  W dniu 17 sierpnia do naszej parafii dotrze XXXIII Dominikańska Piesza Pielgrzymka. Organizatorzy proszą parafian o okazane wsparcie poprzez udzielenie noclegów pielgrzymom.