Ogłoszenia duszpasterskie 08-08-2021

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 8 sierpnia 2021

  1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.
  2. W piątek 13 sierpnia zapraszam na różaniec fatimski na godz.16.00. Zachęcam również do adoracji Pana Jezusa w każdy czwartek po mszy św. wieczornej do godz.18.30.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławię wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.
  4. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.
  5. Pani Annie Szczepańczyk dziękuję za kwiaty: cynie i lilie ze swojego ogrodu do naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.
  6. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę parafian z ul. Wypalanki nr 21, 34, 35 i 38.