Ogłoszenie duszpasterskie 03-09-2017

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 3 września 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W pierwszych dniach września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). Prośmy więc Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.
 2. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny.
  W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony podczas Mszy Świętej o godz. 17.00, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc? – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. Na mszy św. pobłogosławię ziarna do siewu.
 3. Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów będzie miało miejsce w dzisiejszą niedzielę 3 września o godz. 12.00.
 4. W kontekście rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na łamaniu chleba.
 5. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego to rozpoczęcie formacji do przyjęcia sakramentów bierzmowania i pierwszej komunii św. Dzieci z klasy 3 szkoły podstawowej, które chciałyby w naszej parafii przyjąć sakrament pierwszej komunii św. proszę o zapisanie się w zakrystii. I komunia św. w naszej parafii odbędzie się 3 czerwca 2018 r. Młodzież z klasy 2 gimnazjum i 7 szkoły podstawowej proszę o zapisanie się do przygotowań do sakramentu bierzmowania.
 6. Powstała oficjalna strona internetowa naszej parafii – adres internetowy www.parafiawypalanki.cze.pl Zapoznaj się z życiem naszej wspólnoty parafialnej. Przy tej okazji pragnę bardzo podziękować Panu Mariuszowi Stefanowskiemu, Pani Ewie Stefanowskiej – Lasoń, Oldze Stefanowskiej-Cierpiał i firmie Optikom – Bis za projekt i wykonanie internetowej strony naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać.
 7. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę Panie: Halinę Kamińską, Barbarę Jambor i Halinę Kubanek.
 8. Dziękuję p. Zbigniewowi Szymańskiemu za wielką pomoc w pracach na rzecz naszej parafii.
 9. Dziękuję za ofiary na ogrzewanie kościoła parafianom z ul. Korkowej, ul. Irydowej, ul. Grzybowskiej, ul. Kosiarzy, ul. Witaminowej, ul. Bór, ul. Jantarowej, ul. Barwnej, ul. Wiatrakowej ,  ul. Wypalanki, ul. Letniej, ul. Poselskiej, ul. Bałtyckiej i ul. Wierchów. Dziękuję również zbierającym te ofiary osobom z Rady Parafialnej.