Ogłoszenia duszpasterskie 01-08-2021

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                   1 sierpnia 2021

1. Pan Jezus, dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę chleba życia. On chce nam dać najlepszy pokarm: swoje Ciało wzmacniające nas na drodze do nieba. Jak  najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu.

2. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.

3. Jutro 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Parcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny.

4. W piątek 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu będziemy przeżywać w naszej parafii Dobę Eucharystyczną. Rozpoczniemy ją wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00 a zakończymy ją Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.  Znajdźmy czas na uwielbienie Jezusa Eucharystycznego.

5. Z racji tego że pierwszy piątek miesiąca przypada w dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w Dobę Eucharystyczną dlatego wizyta u chorych odbędzie się w pierwszy czwartek od godz. 8.30.

6. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Tego dnia odprawimy różaniec o godz. 16.30.

7.  Bardzo dziękuję parafianom z ul. Wypalanki numery: 64, 64A i 70 za posprzątanie kościoła i kwiaty przed ołtarzem. Serdeczne Bóg zapłać.

8. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Jan Błaszak. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.