Ogłoszenia duszpasterskie 02-06-2019

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 2 czerwca 2019

  1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.
  2. Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na nabożeństwie czerwcowym.
  3. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godzinie 16.45.
  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcam do czwartkowej modlitwy o powołania oraz do udziału we Mszy wynagradzającej Bożemu Sercu w piątek o godz.17.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.00. Wizyta u chorych od godz.9.30.
  5. Dziś o godz. 12.00. uroczystość I Komunii św. dla 4 dzieci z naszej parafii. Za tydzień o godz. 12.00. Uroczystość Rocznicy I Komunii Św. Dla 12 dzieci z naszej parafii.
  6. Jutro w poniedziałek 3 czerwca wraz z dziećmi pierwszokomunijnymi pielgrzymujemy na Jasną Górę na godz. 16.45. Z tej racji nie będzie nabożeństwa i mszy św. parafialnej.
  7. Dziękuję bardzo rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie kościoła i dekorację kwiatową. Serdeczne Bóg zapłać.
  8. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę rodziców dzieci rocznicowych. Próba dla dzieci w piątek o godz. 18.00.
  9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Teresę Zabielską. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
3 VI – św. Karol Lwanga (1860-1886), afrykański wódz plemienia Nagweya i Towarzysze, męczennicy z Ugandy,
5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec,
8 VI – św. Jadwiga (1373-1399), królowa Polski z dynastii Andegawenów, fundatorka kościołów, opiekunka studentów, założycielka fakultetu teologicznego w Akademii Krakowskiej.