Ogłoszenia duszpasterskie 16-06-2019

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 16 czerwca 2019

  1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.
  2. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej. Serdecznie zapraszam do włączenia się w procesję wszystkich parafian. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.00, po której wyruszy procesja.
  3. Do przygotowania ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała zapraszam mieszkańców ulic. Pierwszy ołtarz przy starym kościele – ul. Bałtycka ul. Letnia ul. Poselska. Drugi ołtarz z tyłu plebani –ul. Witaminowa, ul. Irydowa ul. Korkowa. Trzeci przy wejściu na plebanię – ul. Wierchów, ul. Kusocińskiego ul. Bór i ul. Jantarowa. Czwarty ołtarz przy posesji pp. Dudek –ul. Wypalanki.
  4. Dziś po mszy św. o godz. 12.00. spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  5. Dzisiaj również tak jak ogłaszałem tydzień temu gościmy w naszej parafii siostry Józefitki.
  6. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę parafian z ul. Korkowej nr 9 i nr 40.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,
21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.