Ogłoszenia duszpasterskie 23-06-2019

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 czerwca 2019

  1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina.
  2. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów.
  3. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
  4. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składam serdeczne życzenia i zawierzam ojców opiece św. Józefa.
  5. Pragnę jeszcze raz bardzo podziękować budowniczym i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie czterech ołtarzy do procesji Bożego Ciała. Dziękuję za ofiarowany czas Panu Bogu. Dziękuję osobom niosącym baldachim, krzyż, różaniec i feretron. Dziękuję za obecność i asystę druhom OSP. Dzieciom komunijnym i młodszym dziękuję za sypanie kwiatów. Dziękuję za ofiarowanie płatków kwiatowych. Dziękuję bardzo za ofiary na kwiaty do czterech ołtarzy. Bardzo dziękuję osobom zbierającym te ofiary. W intencji osób przygotowujących ołtarze będą odprawione msze św. które ogłoszę już wkrótce.
  6. W czwartek 27 czerwca zakończenie oktawy Bożego Ciała. Poświęcenie wianków, które są symbolem ludzkiej pracy i utożsamiają dar Boży i błogosławieństwo dzieci
  7. Dziękuję bardzo parafian z ul. Korkowej nr 9 i nr 40 za posprzątanie kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.
  8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Krystynę Wojtyla. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
24 VI – narodzenie św. Jana Chrzciciela,
29 VI – święci Piotr i Paweł (I w.), Apostołowie, męczennicy.