Ogłoszenia duszpasterskie 30-06-2019

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30 czerwca 2019

  1. Nowa jakość życia, do jakiej zaprasza nas Chrystus, jest nie tylko wyzwaniem, ale nade wszystko obietnicą Mistrza. Udział w niedzielnej Eucharystii pozwala nam z nowej perspektywy spojrzeć na własne życie i wydarzenia wokół nas.
  2. Rozpoczęliśmy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzę bezpiecznych wakacji.
  3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z racji tego że na początku lipca jestem nieobecny wizyta u chorych w tym miesiącu będzie w piątek 19 lipca od godz. 9.00. W razie pogrzebu czy wezwania do chorych pomocą będzie służył dziekan naszego dekanatu ks. Roman Łodziński.(Parafia Zesłania Ducha Św. ul. Gajowa 2/6). Proszę dzwonić na mój nr tel. 604067948.
  4. Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcam do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w internecie.
  5. Wielka moja prośba o zbiórkę ofiar na ogrzewanie naszego kościoła. W ciągu całego roku odbywają się takie trzy zbiórki: w kwietniu, lipcu i wrześniu.
  6. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę parafian z ul. Korkowa nr 42, 48, 50 i 11.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
3 VII – św. Tomasz Apostoł, zwany Didymos, o przydomku „niewierny”, patron Indii i Portugalii,
6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica, misjonarka, założycielka Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera, zasłużona w walce z niewolnictwem w Afryce zyskała mino „Matki Afryki”.