Ogłoszenia duszpasterskie 02-06-2024

DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2 czerwca 2024

  1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina.
  2. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godzinie 16.45.
  3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów.
  4. Z kolei w sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.00. Wizyta u chorych od godz. 8.30.
  6. Dziś o godz. 12.00. Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Dziękuję rodzicom dzieci rocznicowych za posprzątanie kościoła. Rodzicom Łucji Wojtyla dziękuję za dekorację kwiatową przed ołtarzem.
  7. Pragnę jeszcze raz bardzo podziękować budowniczym i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie czterech ołtarzy do procesji Bożego Ciała. Dziękuję za ofiarowany czas Panu Bogu. Dziękuję osobom niosącym baldachim, krzyż, różaniec i figurę Matki Bożej. Dzieciom dziękuję za sypanie kwiatów i dzwonienie na procesji. Dziękuję bardzo za ofiary na kwiaty do czterech ołtarzy. Bardzo dziękuję osobom zbierającym te ofiary. Dziękuję za obecność Domowemu Kościołowi. Dziękuję Pani Teresie Ciura za zdjęcia i prowadzenie kroniki parafialnej. Serdeczne Bóg zapłać. W intencji osób przygotowujących ołtarze będzie odprawiona msze św. 18 sierpnia w niedzielę o godz.8.00.
  8. W czwartek 6 czerwca zakończenie oktawy Bożego Ciała. Poświęcenie wianków, które są symbolem ludzkiej pracy i utożsamiają dar Boży i błogosławieństwo dzieci.
  9. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Magdalena Zabielska z naszej parafiii i Michał Mikowski z parafii w Dębe Wielkie – zapowiedź druga. Jeśli by ktoś wiedział o przeszkodach zaistniałych między tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp .Henryka Cierpiała i śp. Henryka Ścieburę. Wieczny odpoczynek…