Ogłoszenia duszpasterskie 26-05-2024

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 26 maja 2024

  1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.
  2. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej. Serdecznie zapraszam do włączenia się w procesję wszystkich parafian. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.00, po której wyruszy procesja.
  3. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszam do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godz.16.45.
  4. W czwartek 30 maja obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Po eucharystii o godz. 10.00 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz przy starym kościele proszę o przygotowanie parafian – ul. Bałtycka ul. Letnia ul. Barwna. Drugi ołtarz z tyłu kościoła –ul. Witaminowa, ul. Irydowa ul. Korkowa, ul. Grzybowska Trzeci ołtarz z tyłu plebanii – ul. Zuchów, ul. Kosiarzy, ul. Poselska. Czwarty ołtarz przy figurach św. Jana Pawła ii i św. Jadwigi –ul. Wypalanki i ul. Bór, ul. Jantarowa, ul.Wiatrakowa.
  5. W najbliższą sobotę 1 czerwca o godz. 12.00. Uroczystość I Komunii św.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca różaniec o godz. 16.30.
  7. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej będzie w przyszłą niedzielę 2 czerwca o godz. 12.00. Próba dla dzieci w środę 29 maja o godz. 18.00.
  8. Bardzo dziękuję Panu Zbigniewowi Poniedziałek za remont schodów przed kościołem.