Ogłoszenia duszpasterskie 19-05-2024

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 19 maja 2024

  1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.
  2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli.
  3. Jutro obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
  4. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej.
  5. W czwartek 30 maja obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Po eucharystii o godz. 10.00 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz przy starym kościele proszę o przygotowanie parafian – ul. Bałtycka ul. Letnia ul. Barwna. Drugi ołtarz z tyłu kościoła –ul. Witaminowa, ul. Irydowa ul. Korkowa, ul. Grzybowska Trzeci ołtarz z tyłu plebanii – ul. Zuchów, ul. Kosiarzy, ul. Poselska. Czwarty ołtarz przy figurach św. Jana Pawła ii i św. Jadwigi –ul. Wypalanki i ul. Bór, ul. Jantarowa, ul. Wiatrakowa.
  6. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Justyna Lechowicz i i Oskar Grojec z parafii św. Wojciecha w Częstochowie – zapowiedź druga. Jeśli by ktoś wiedział o przeszkodach zaistniałych między tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  7. Bardzo dziękuję panu Zbigniewowi Szymańskiemu za ofiarowanie dywanu do naszego kościoła.
  8. Ogłoszenie Domowego Kościoła