Ogłoszenia duszpasterskie 12-05-2024

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                                                        12 maja 2024

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce.

2. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

3. W sobotę wieczorem przypada wigilia uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

4. Jutro w poniedziałek 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i     całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy. Różaniec Fatimski o godz. 16.00.

5. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe w tygodniu o godz. 16.40.

6. W czwartek 30 maja obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Po eucharystii o godz. 1000 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz przy starym kościele proszę o przygotowanie parafian – ul. Bałtycka  ul. Letnia ul. Barwna. Drugi ołtarz z tyłu kościoła –ul. Witaminowa, ul. Irydowa ul. Korkowa, ul. Grzybowska Trzeci ołtarz z tyłu plebanii – ul. Zuchów, ul. Kosiarzy, ul. Poselska. Czwarty ołtarz przy figurach św. Jana Pawła ii i św. Jadwigi –ul. Wypalanki i ul. Bór, ul. Jantarowa, ul.Wiatrakowa.

7. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Justyna Lechowicz i i Oskar Grojec z parafii św. Wojciecha w Częstochowie – zapowiedź pierwsza. Jeśli by ktoś wiedział o przeszkodach zaistniałych między tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu zgłosić to w kancelarii parafialnej.