Ogłoszenia duszpasterskie 28-04-2024

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 28 kwietnia 2024

1. Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów. Kto nie stara się być blisko Zbawiciela, naraża się na bycie niegodnym udziału w królestwie Bożym.
  2. Przez cały miesiąc maj gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszam do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godz.16.40. Po nabożeństwie Msza Święta.
  3. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej.
  4. W tym tygodniu objazd chorych z Komunią Św. W pierwszy czwartek miesiąca 2 maja od godz. 8.30.
  5. W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek mszy świętych jak w niedzielę.
  6. Dzisiaj po mszy św. o godz.12.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
  7. Ogłoszenia Domowego Kościoła. Kurs dla małżeństw prowadzony w klimacie randki małżeńskiej. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeniowej.