Ogłoszenia duszpasterskie 21-04-2024

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 21 kwietnia 2024

  1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom.
  2. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. W roku Nawiedzenia Matki Bożej w Archidiecezji Częstochowskiej Wyższe Seminarium Duchowne w Częstochowie prosi i zaprasza nas o modlitwę o powołania. Pragnę modlić się przez okres jednego roku o nowe powołania w naszej archidiecezji. Dlatego pomodlę się każdego dnia słowami modlitwy Pod Twoją Obronę.
  3. W poniedziałek 23 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.