Ogłoszenia duszpasterskie 02-08-2020

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2 sierpnia 2020

  1. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia.
  2. W czwartek 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Panu Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. I dzisiaj każdego z nas Chrystus wzywa do przemiany. W tym dniu będziemy przeżywać Dobę Eucharystyczną. Rozpoczniemy ją wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00 a zakończymy ją Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Znajdźmy czas na uwielbienie Jezusa Eucharystycznego.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej o godz. 16.00. Odwiedziny chorych od godz. 8.30.
  4. Bardzo dziękuję parafianom z ul. Poselskiej za ofiary na ogrzewanie kościoła. Dziękuję również osobom zbierającym te ofiary.
  5. Dziękuję rodzinie Jagieła i rodzinie Ślęzak za ofiarę pieniężną na rzecz naszej parafii.
  6. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę parafian z ul. Bór nr 175, 183, 162, 158, 152a.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
6 VIII – święto Przemienienia Pańskiego,
8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów,
9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy.