Ogłoszenia duszpasterskie 26-07-2020

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                26 lipca 2020

1. W sobotę rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. 1 sierpnia przypada 76 rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Będziemy wspominać też setną rocznicę ,,Cudu nad Wisłą”z 1920 r. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków.

2. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Różaniec o godz. 16.30.

3. Pragnę jeszcze raz bardzo podziękować wspólnocie parafialnej za życzenia imieninowe, kwiaty, modlitwy, zamówione msze św. i wszelką życzliwość.

4.  Dziękuję bardzo parafianom  ul. Jantarowej 11 i 13, ul Korkowej 24 za posprzątanie kościoła i kwiaty przed ołtarzem. Serdeczne Bóg zapłać.

5. W dzisiejszą niedzielę po wszystkich mszach św. pobłogosławię kierowców i ich pojazdy z racji przypadającego   wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), hiszpański rycerz, założyciel zakonu jezuitów.
  • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), włoski kapłan, założyciel zgromadzenia redemptorystów.