Ogłoszenia duszpasterskie 19-07-2020

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 lipca 2020

1. Wsłuchani w dzisiejszą Ewangelię pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji.
  2. W przyszłą niedzielę 26 lipca będziemy modlić się za wszystkich kierowców i podróżujących, powierzając ich opiece św. Krzysztofa. Po każdej mszy św. błogosławieństwo pojazdów.
  3. Dziś gościmy w naszej parafii ks. Szymona Całusa- neoprezbitera z naszego dekanatu z parafii św. Antoniego z Padwy. Dziękujemy za wygłoszone homilie i prosimy ks. Szymona o udzielenie nam szczególnego błogosławieństwa prymicyjnego.
  4. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę parafian z ul. Wypalanki 16/18 ul. Jantarowej 11 i 13, ul Korkowej 24.
  5. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Emil Smoliński z naszej parafii i Katarzyna Smużniak również z naszej parafii. Jest to zapowiedź druga. Bernadetta Wojtyla z naszej parafii i Mateusz Kozak z parafii NSPJ w Koszęcinie. Zapowiedź druga. Jeśli by ktoś wiedział o przeszkodach zaistniałych między tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu zgłosić to w kancelarii parafialnej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
22 VII – św. Maria Magdalena, Jezus wyrzucił z niej siedem złych duchów, orędowniczka osób kuszonych,
23 VII – św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy,
24 VII – św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu,
25 VII – św. Jakub Większy (I w.), pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii,
26 VII – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.