Ogłoszenia duszpasterskie 03-01-2021

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM                                               3 stycznia 2021

1. Dzisiejsza niedziela pozwala nam po raz kolejny wsłuchać w słowa Janowego Prologu i kontemplować tajemnicę Pana Boga, który stał się człowiekiem i „rozbił namiot” wśród swojego ludu – zamieszkał pośród nas. Nie ustawajmy w dziękczynieniu za nieskończoną miłość Pana Boga.

2. W środę będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Święto to jest starsze niż Boże Narodzenie i przypomina prawdę, że Bóg przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale do wszystkich ludzi. Mędrcy ze Wschodu, przybywający z pokłonem do nowonarodzonego Króla, są reprezentantami wszystkich narodów i ludów. Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte o godz. 8.00. 10.00. i 12.00.  Na ich zakończenie pobłogosławię kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia.

3. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. To święto to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Chrystusa Pana.

4. Zaległe odwiedziny chorych w piątek 8 stycznia od godz. 8.30.W tym miesiącu podobnie jak w ubiegłym proszę o telefoniczne lub indywidualne potwierdzenie wizyty u chorych. W takiej sytuacji pandemicznej w jakiej się znajdujemy nie mogę bez osobistego zaproszenia odwiedzić chorych.

5. Seminarium Odnowy Wiary….

6. Dziękuję bardzo parafianom z ul. Korkowej numery: 9,16 i 22.  za posprzątanie kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana: śp. Bogumiła Tatarowicz. Polećmy ja miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci na wieki. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.