Ogłoszenia duszpasterskie 27-12-2020

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 27 grudnia 2020

  1. Dzisiejsze święto skłania nas do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia. Stanowi sanktuarium życia i świętości, dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.
  2. W czwartek pożegnamy 2020 rok i powitamy rok 2021. W ostatni dzień roku, 31 grudnia, podziękujemy Bogu za wszelkie łaski i dary podczas Mszy Świętej i nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego. Odśpiewamy uroczyste Te Deum (za którego odmówienie w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami).
  3. Postarajmy się nowy rok rozpocząć w imię Boże. W tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Tego dnia Msze Święte w naszej parafii o godz. 10.00. i 12.00.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nie będzie jednak comiesięcznych odwiedzin naszych starszych i chorych parafian z Komunią Świętą gdyż w tym dniu wypada Nowy Rok. Odwiedziny chorych w piątek 8 stycznia od godz. 8.30.W tym miesiącu podobnie jak w ubiegłym proszę o telefoniczne lub indywidualne potwierdzenie wizyty u chorych. W takiej sytuacji pandemicznej w jakiej się znajdujemy nie mogę bez osobistego zaproszenia odwiedzić chorych.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca różaniec o godz. 16.30.
  6. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę osoby ul. Korkowej numery: 9, 16 i 22.
  7. Wizyta duszpasterska-kolęda. W tym roku ze względów sanitarnych i z powodu panującej pandemii nie będzie normalnej wizyty kolędowej. Odwiedziny parafian tylko na wyraźne zaproszenie parafian. Parafianie, którzy by chcieli, aby przybyć do nich z wizytą duszpasterską proszę o zgłoszenie telefoniczne bądź w zakrystii.