Ogłoszenia duszpasterskie 20-12-2020

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 20 grudnia 2020

  1. Coraz bliżej do uroczystości Narodzenia Pańskiego. W czwartek Wigilia a potem kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem; przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że Pan Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu Boży wymiar.
  2. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
  3. 25 grudnia w Dzień Bożego Narodzenia msze św. w naszym kościele o godz. 10.00 i 12.00. W drugi dzień świąt w sobotę 26 grudnia w święto św. Szczepana pierwszego męczennika msze św. według porządku niedzielnego.
  4. Zbliża się czas Bożego Narodzenia. W związku z tym proszę kilka chętnych osób o pomoc przy ubieraniu szopki i choinek dzisiaj o godz. 15.00.
  5. Składam podziękowanie panu Olkowi Wojtyla za ofiarowanie do kościoła 3 choinek i panu Mariuszowi Pędzioch za ofiarowanie choinki do szopki.
  6. Bardzo dziękuję panom: Bogusławowi Machurze, Jerzemu Knysakowi, Wincentemu Mesjaszowi, Grzegorzowi Kurpiosowi za oprawienie choinek.
  7. Za tydzień obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to dzień modlitw o świętość małżeństw i rodzin.