Ogłoszenia duszpasterskie 03-04-2022

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 3 kwietnia 2022

  1. Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam przebaczyć i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie.
  2. Źródłem Bożego przebaczenia jest pozostawiony dla nas na ziemi sakrament pokuty. Pozwólmy Bogu obdarować się przebaczeniem i dobrze przygotować na nadchodzące święta.
  3. Trwamy w wielkopostnej zadumie i rozważaniu męki Chrystusa. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 16.30. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 9.45.
  4. Już po raz trzynasty, tradycyjnie z piątku na sobotę przed Niedzielą Palmową, 8 kwietnia br., odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Uczestnicy wyruszą w drogę po Mszy świętej o godz. 20:00, z otrzymaną mapą i opisem trasy oraz rozważaniami Drogi Krzyżowej, przygotowanymi specjalnie na to wydarzenie. EDK to forma osobistej, modlitewnej wędrówki, to rozważanie misterium męki Pańskiej poza murami kościelnymi. W trakcie nocnego, ponad 40-to kilometrowego marszu uczestnicy mają czas na refleksje i naprawdę bliskie, bardzo indywidualne spotkanie z Chrystusem. To piękne ubogacenie rekolekcji wielkopostnych. Więcej szczegółów dotyczących tras EDK i zapisów na to wydarzenie na stronie internetowej: www.edk.org.pl.
  5. Za tydzień obchodzimy niedzielę Męki Pańskiej, zwaną Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy Świętych dokonam błogosławieństwa palm i odczytam fragment Ewangelii upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy.
  6. W tym roku ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego są zbierane do puszki, która jest na stoliku przed wyjściem z kościoła.
  7. Zbliża się Triduum Paschalne i Wielkanoc. W związku z tym proszę kilka chętnych osób o pomoc przy ubieraniu Bożego Grobu i Ciemnicy za tydzień o godz. 15.00.
  8. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę parafian z ul. Grzybowskiej 6 i 8.