Ogłoszenia duszpasterskie 27-03-2022

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 27 marca 2022

  1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.
  2. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w I piątek miesiąca od godz. 8.30. Spowiedź w piątek od godz. 16.00. do godz. 16.30. Następnie będzie nabożeństwo Drogi krzyżowej o godz.16.30. Różaniec w pierwszą sobotę miesiąca o godz.16.30.
  3. W tym roku ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego są zbierane do puszki, która jest na stoliku przed wyjściem z kościoła.
  4. Przygotowując się do Świąt Paschalnych, w których widzimy źródło wszelkiej łaski, przypominam o przykazaniach kościelnych, które nakładają na wierzących dwa szczególne obowiązki. „Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.
  5. Wielkie podziękowanie dla panów Bogusława Machury i Zygmunta Morawca za rozładowanie węgla-ekogroszku. Serdeczne Bóg zapłać.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako dobrego przygotowania do zbliżających się świąt.