Ogłoszenia duszpasterskie 05-04-2020

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ 5 kwietnia 2020

  1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak dziś przychodzi do każdego z nas. Na początku każdej Mszy św. błogosławię palmy(bez użycia wody święconej), odczytujemy fragment o uroczystym wjeździe Jezusa do Jerozolimy.
  2. W związku z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 24.03. br. informuję, że na Mszy świętej w kościele może być maksymalnie 5 osób. Proszę o zrozumienie i udział w Mszy jedynie tych, którzy zamówili intencję mszy św. Gdy nie ma intencji mszalnej pierwszeństwo mają te osoby, które pierwsze przyszły do kościoła. Bardzo proszę o dostosowanie się do tego zarządzenia szczególnie w Triduum Paschalne.
  3. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej świątyni rozpocznie się ona o godz. 18.00. Po hymnie Chwała na wysokości Bogu milkną dzwony i organy. W tym roku nie będzie przeniesienia Najświętszego Sakramentu do ciemnicy. Nie będzie również adoracji.
  4. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; do tego postu obowiązane są osoby od 14 do 60 roku życia. Powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych Kościół zaleca przedłużyć też na Wielką Sobotę. Liturgia Męki Pańskiej w naszym kościele o godz. 18.00. Nie będzie Drogi Krzyżowej. Nie będzie również adoracji.
  5. W Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów. Zachęcam do modlitwy przed śniadaniem wielkanocnym w gronie rodzinnym. (Tekst modlitwy, którym możemy się posłużyć w tym czasie w aktualnościach naszej parafialnej strony internetowej).
  6. W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 1800. Nie ma poświęcenia ognia.
  7. W Niedzielę Zmartwychwstania msze św. o godz. 6.00. 10.00. 12.00. Nie ma Procesji Rezurekcyjnej.