Ogłoszenia duszpasterskie 29-03-2020

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 29 marca 2020

  1. W związku z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 24.03. br. informuję, że na Mszy świętej w kościele może być maksymalnie 5 osób. Proszę o zrozumienie i udział w Mszy jedynie tych, którzy zamówili intencję mszy św. Gdy nie ma intencji mszalnej pierwszeństwo mają te osoby, które pierwsze przyszły do kościoła. Bardzo proszę o dostosowanie się do tego zarządzenia.
  2. W Bogu pokładamy swą nadzieję. Zachęcam wszystkich parafian do gorliwej modlitwy, postu i pokuty w intencji ochrony przed chorobami, a także o pokój serc i łaskę głębokiego nawrócenia dla każdego z nas.
  3. Za tydzień obchodzimy niedzielę Męki Pańskiej, zwaną Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy Świętych dokonam błogosławieństwa palm bez pokropienia wodą święconą i odczytam fragment Ewangelii upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Nie będzie procesji z palmami.
  4. Zbliża się Triduum Paschalne i Wielkanoc. W związku z zaistniałą sytuacją w tym roku nie będzie poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny. Nie będzie również Ciemnicy i Grobu Pańskiego jak również adoracji Pana Jezusa.
  5. Z racji epidemii koronawirusa nie będzie odwiedzin chorych z Komunią św. w pierwszy piątek miesiąca.
  6. Wielkopostne nabożeństwa: Droga Krzyżowa oraz Gorzkie Żale decyzją ks. Arcybiskupa są zawieszone aż do odwołania.
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej i szczególnie w tym czasie epidemii korzystania z dużej oferty mediów katolickich które pomogą nam owocnie przeżyć czas Wielkiego Postu.
  8. Wszystkie informacje związane z Wielkim Tygodniem i Wielkanocą oraz zasady dotyczące profilaktyki w pełnieniu posługi duszpasterskiej w czasie epidemii na stronie internetowej www.archiczest.pl