Ogłoszenia duszpasterskie 06-01-2018

OBJAWIENIE PAŃSKIE 6 stycznia 2019

1. Uroczystość Objawienia Pańskiego, u nas nazywaną świętem Trzech Króli, obchodzimy w Kościele już od IV wieku. Głosi ona, że Syn Boży, posłany przez Ojca na świat, objawił się ludziom jako Zbawiciel całego stworzenia. Hołd, jaki składają Mu Mędrcy ze Wschodu, jest znakiem, że i poganie zostali powołani do przyjęcia wiary.

2. Podczas Mszy Świętej pobłogosławiliśmy kredę i kadzidło. Tą właśnie kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to podkreślić, że tak jak Mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezienia.

3. Dziś przypada Misyjny Dzień Dzieci. Szczególną modlitwą otaczamy misjonarzy i misjonarki, modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i misyjne, aby dobra nowina o zbawieniu przyniesionym przez Pana Jezusa – Wcielone Słowo Boże – skutecznie dotarła na wszystkie krańce świata.

4. Dziś po mszy św. o godz. 12.00. spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

5. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Program kolędy:

Zuchów 7 stycznia poniedziałek Od godz. 900
Poselska i Kusocińskiego -od nr 21 8 stycznia wtorek Od godz. 900
Dojazdowa, Bór numery nieparzyste 9 stycznia środa Od godz. 900
Wierchów 9 stycznia środa Od godz. 1500
Grzybowska 10 stycznia czwartek Od godz. 900
Barwna 10 stycznia czwartek Od godz. 1500
Wypalanki numery parzyste od 8/10 11 stycznia piątek Od godz. 900
Wypalanki numery nieparzyste od 3 12 stycznia sobota Od godz. 900

6. Dziękuję bardzo : Wiesławowi i Annie Kołodziej, Zbigniewowi i Danucie Szymańskim, Tadeuszowi i Wiesławie Ślęzak za posprzątanie kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

7. Za tydzień na mszy św. o godz. 12.00. będziemy gościć dzieci ze szkoły katolickiej z ul. Górnej 12. Dzieci przedstawią nam jasełka.

8. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Janina Adamus i śp. Roman Teodorczyk. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.