Ogłoszenia duszpasterskie 30-12-2018

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 30 grudnia 2018

1. Dzisiejsze święto skłania nas do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia. Stanowi sanktuarium życia i świętości, dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.

2. Jutro pożegnamy 2018 rok i powitamy rok 2019. W ostatni dzień roku, 31 grudnia, podziękujemy Bogu za wszelkie łaski i dary podczas Mszy Świętej i nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego. Odśpiewamy uroczyste Te Deum (za którego odmówienie w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami).

3. Postarajmy się nowy rok rozpocząć w imię Boże. W tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Tego dnia Msze Święte w naszej parafii o godz. 10.00. i 12.00.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nie będzie jednak comiesięcznych odwiedzin naszych starszych i chorych parafian z Komunią Świętą. Uczynię to po zakończonej kolędzie. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.00.

5. Za tydzień po mszy św. o godz. 12.00. spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

6. Porządek kolędy w tym tygodniu jest następujący:

Irydowa Korkowa Kosiarzy 2 stycznia środa Od godz. 900
Witaminowa 3 stycznia czwartek Od godz. 900
Wypalanki numery parzyste od 8/10 4 stycznia piątek Od godz. 900
Wypalanki numery nieparzyste od 3 5 stycznia sobota Od godz. 900

7. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę osoby z ul. Jantarowej 11 i 13 i ul. Korkowej 24.

8. Wielkie podziękowanie dla p. Mariusza Stefanowskiego za renowację zegara ściennego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 31. XII. – Święty Sylwester, papież w okresie od 31 stycznia 314 do 31 grudnia 335 r., Święty Kościoła katolickiego i prawosławnego;
  • 2. I. – Święci Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu, dwaj wielcy nauczyciele chrześcijańskiego Wschodu z IV wieku, nazywani Ojcami Kapadockimi, którzy bronili czystości wiary przed błędami heretyków.