Ogłoszenia duszpasterskie 23-12-2018

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 23 grudnia 2018

1. Coraz bliżej do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Jutro Wigilia a potem kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem; przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że Pan Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu Boży wymiar.

2. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

3. 25 grudnia w Dzień Bożego Narodzenia msze św. w naszym kościele o godz. 1000 i 1200. W drugi dzień świąt we wtorek 26 grudnia w święto św. Szczepana pierwszego męczennika msze św. według porządku niedzielnego.

4. Składam podziękowanie paniom Jolancie Wewiór i Jolancie Bogus za ofiarowanie do kościoła choinek. Dziękuję bardzo wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie szopki, ubierania choinek i ich oprawy. Dziękuję kilku paniom za posprzątanie kościoła po malowaniu. Nie sposób wszystkich wymienić z imienia i nazwiska ale wszystkim:paniom i panom wyrażam moją wielką wdzięczność za tę pracę i poświęcenie swojego wolnego czasu dla Pana Boga i naszego parafialnego kościoła. Dziękuję dzieciom, rodzicom i dziadkom, którzy przychodzili na msze św. roratnie w adwencie.

5. Dziękuję bardzo rodzinom: Adamkiewicz, Maszkowski, Bartelak, Tamborowski za kwiaty gwiazdy betlejemskie do dekoracji szopki i kościoła.

6. Wielkie podziękowanie dla p. Wiesławy Smolińskiej za wszelką pomoc w przygotowaniach świątecznych i za przyjęcie księży w dniu spowiedzi na plebani.

7. Serdeczne podziękowania ks. Piotrowi za przeprowadzanie w naszej parafii rekolekcji adwentowych.

8. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Maria Sztajner. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci na wieki. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.