Ogłoszenia duszpasterskie 16-12-2018

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU   16 grudnia 2018

1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete–„Radujcie się!”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż właśnie w tę radosną niedzielę.

2. Za tydzień w piątek21 grudnia rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje adwentowe. W sobotę dzień spowiedzi św. Program rekolekcji jest umieszczony na drzwiach kościoła, w gablocie z ogłoszeniami i na stronie internetowej parafii.

3.  Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy wrażliwe i otwarte serca.Swoją postawą ukazujmy prawdziwy sens tajemnicy Bożego wcielenia.

4. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Rodzina jest przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary.

 5.Zbliża się czas Bożego Narodzenia. W związku z tym proszę kilka chętnych osób o pomoc przy ubieraniu choinek dzisiaj o godz. 1500.

6. Składam wielkie podziękowanie p. Jerzemu Orzełkowi za pomoc w transporcie drewna z tartaku.

7. Dziękuję bardzo paniom Jolancie Wewiór i Jolancie Bogus za ofiarowanie do kościoła choinek.

8. Bardzo dziękuję panom: Bogusławowi Machurze, Jerzemu Knysakowi, Wincentemu Mesjaszowi, Grzegorzowi Kurpiosowi za oprawienie choinek.

9. W środę na godz.17.30. Prosiłbym bardzo osoby do posprzątania kościoła i chóru po malowaniu.

10. Dziękuję bardzo Paniom które roznoszą opłatki na stół wigilijny. Serdeczne Bóg zapłać.

11. Ogłoszenie gospodarcze. Jak widzimy kończy się już malowanie w naszym kościele. W planach oprócz malowania mam także pokrycie stiukiem w jasnym kolorze kolumn w prezbiterium i ołtarzu bocznym.Te prace wykonamy w połowie stycznia. Malowanie to po remoncie wieży i dachu kościoła, ociepleniu kościoła wełną mineralną i instalacji odgromowej ostatnia praca w tym roku kalendarzowym.Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękuję za pomoc i zarazem proszę o dalsze wsparcie w tych pracach. Dziś również po raz pierwszy uruchamiamy ekran do śpiewu pieśni.