Ogłoszenia duszpasterskie 06-03-2022

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 6 marca 2022

  1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.
  2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz. 16.30. Gorzkie żale w niedziele o godz. 9.45.
  3. Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej.
  4. W dzisiejszą niedzielę we wszystkich kościołach w Polsce odbywa się zbiórka do puszek na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Oprócz pomocy finansowej możemy pomóc ofiarowując koce, śpiwory, ręczniki, środki higieny osobistej szczoteczki i pasty do zębów, mydła, szampony.
  5. Dziś na mszę św. o godz. 12.00. zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Po mszy św. spotkanie z ks. Rekolekcjonistą.
  6. Wielkie podziękowania dla ks. Jacka Kijasa za przeprowadzenie rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii.
  7. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę parafian z ul. Grzybowskiej 2 i 4.