Ogłoszenia duszpasterskie 27-02-2022

ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 27 lutego 2022

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii.
  2. Dnia 2 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msza św. w Środę Popielcową o godz. 17.00. Zachęcam wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty i modlitwy. Modlitwą i postem prośmy o pokój na Ukrainie. W Środę Popielcową i w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu będzie zbiórka do puszek na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Oprócz pomocy finansowej możemy pomóc ofiarowując koce, śpiwory, ręczniki, środki higieny osobistej szczoteczki i pasty do zębów, mydła, szampony.
  3. W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym i parafialnym.
  4. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca od godz.16.00 do godziny 16.30.
  5. Kapłańskie odwiedziny chorych z Komunią św. w piątek od godz. 8.30.
  6. Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi krzyżowej. Do rozważania wydarzeń z ostatnich godzin Chrystusa zapraszam o godz. 16.30.
  7. W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie Gorzkich żali. Nabożeństwa będą odprawianie o godz. 9.45.
  8. Od piątku 4 marca Drogą Krzyżową rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Po nabożeństwie pasyjnym msza św. z konferencją rekolekcyjną. Rekolekcje wygłosi ks. Jacek Kijas – wikariusz parafii św. Józefa w Częstochowie. W sobotę będzie nauka rekolekcyjna tylko rano o godz. 9.00. Wieczorem będą dwie msze św. bez kazania. W sobotę na mszy św. o godz. 9.00. udzielimy z księdzem rekolekcjonistą sakramentu namaszczenia chorych wszystkim chętnym. Spowiedź św. w sobotę też tylko rano od godz. 8.30. W niedzielę zakończenie rekolekcji.
  9. Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w pierwszą niedzielę wielkiego postu 6 marca po mszy św. o godz.12.00.