Ogłoszenia duszpasterskie 08-05-2022

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 8 maja 2022

  1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dziś dziękujemy Panu Bogu za posługę ks. biskupa Antoniego Długosza, który udzielił młodzieży naszej parafii w liczbie 25 sakramentu bierzmowania.
  2. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.
  3. Zapraszam na nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz.16.30. Po nabożeństwie i czytance majowej- Msza Święta.
  4. Dnia 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13 dnia miesiąca od maja do października. Początek nabożeństa w piątek o godz.16.00.
  5. Pragnę bardzo podziękować rodzicom młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania za gruntowne posprzątanie kościoła i wykoszenie trawy. Serdeczne Bóg zapłać. Panu Wojciechowi Radziejewskiemu dziękuję za wymianę żarówek w żyrandolach i przy obrazie Matki Bożej.
  6. Jutro o godz.18.15 pierwsza próba dla dzieci z Akademii Soward przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.