Ogłoszenia duszpasterskie 01-05-2022

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 1 maja 2022

  1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.
  2. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów zawierzamy opiece Bożej i modlitwy się za nich o dary Ducha Świętego.
  3. We wtorek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek mszy świętych jak w niedzielę.
  4. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszam do tej szczególnej maryjnej modlitwy w dni powszednie o godz.16.30. Po nabożeństwie i czytance majowej- Msza Święta. Bardzo dziękuję Róży Różańcowej naszej parafii za odnowienie figurki i kapliczki Matki Bożej. Serdeczne Bóg zapłać.
  5. W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza o godz.12.00. ks. bp. Antoni Długosz udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii.
  6. W najbliższy czwartek 5 maja o godz. 19.00 spotkanie i próba generalna dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.Spowiedź święta w sobotę 7 maja o godz.10.00.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Objazd chorych w piątek od godz. 8.30. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.00. do godz. 16.30. W pierwszą sobotę miesiąca różaniec wynagradzający Najświętszemu Sercu NMP o godz. 16.30.
  8. Dziś na godz. 15.00. proszę kilka osób o pomoc w rozebraniu Grobu Pańskiego.
  9. Rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania proszę o posprzątanie kościoła.