Ogłoszenia duszpasterskie 24-04-2022

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY 24 kwietnia 2022
CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

  1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699). Zapraszam dziś na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za odmówienie koronki do Bożego Miłosierdzia.
  2. Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchodów oktawy Wielkanocy. Składam serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Świąt Paschalnych w naszej wspólnocie. Jest naszą ogromną radością tak liczna obecność wiernych i budujące świadectwo wiary wyrażone w tych świętych dniach. Niech zmartwychwstały Chrystus napełnia Wasze serca prawdziwym pokojem.
  3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Dziś ofiarami do puszki możemy wesprzeć różne inicjatywy prowadzone przez placówki Caritas świadczące pomoc dzieciom i rodzinom, m.in. rodzinne domy dziecka, świetlice środowiskowe, domy samotnej matki, czy centra kryzysowe .
  4. We wtorek 26 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.
  5. Za dwa tygodnie 8 maja o godz.12.00. ks. bp. Antoni Długosz udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Pierwsza próba przygotowująca do tego sakramentu odbędzie się w najbliższy czwartek o godz.19.00.
  6. Za tydzień na godz. 15.00. proszę kilka osób o pomoc w rozebraniu Grobu Pańskiego i Ciemnicy.
  7. Relikwie św. Jose Sanchez del Rio – męczennika.