Ogłoszenia duszpasterskie 17-04-2022

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 17 kwietnia 2022

  1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca pełnego miłosierdzia. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością dzielmy się tym darem z innymi.
  2. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój cel przede wszystkim w wydarzeniach męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Zadbajmy o nasz udział w świątecznej Mszy Świętej.
  3. W przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy, czyli niedzielę Miłosierdzia Bożego, rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia.
  4. Pragnę podziękować za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: szczególnie tym osobom, które przygotowały dekoracje Grobu i Ciemnicy. Wielkie podziękowanie Druhom OSP za piękną służbę w triduum paschalne, pani Wiesławie Smolińskiej, Urszuli Ptak za wszelką pomoc, ministrantom za gorliwą służbę, panu organiście Pawłowi za piękne śpiewy. Pani Teresie Ciura za zdjęcia i prowadzenie kroniki parafialnej. Dziękuję p. Grażynie Bartocha za prezenty z racji święconki. Szczególne podziękowania dla tych, którzy w święte triduum paschalne byli przy Jezusie. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.
  5. Od pustego grobu, Drogim Parafianom i Gościom, pragnę przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów. Radosnego Alleluja gościom i wszystkim parafianom.