Ogłoszenia duszpasterskie 10-07-2022

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 10 lipca 2022

1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.
  2. W piątek 1 lipca na ul. Bałtyckiej w godzinach przedpołudniowych wydarzyła się wielka tragedia bo zapalił się dach i dom Państwa Bartelaków. W geście samarytańskiej pomocy przez cały miesiąc lipiec będzie można wesprzeć poszkodowaną Rodzinę ofiarami do puszki.
  3. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej odprawimy w środę o godz. 16.00.
  4. W tym tygodniu w razie pogrzebu czy wezwania do chorych pomocą będzie służył ks. Szymon Stępniak – prefekt NSD w Częstochowie. Tel. 604105234.
  5. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Michał Skalik z naszej parafii i Ilona Graj z parafii Miłosierdzia Bożego w Rudnikach – zapowiedź druga. Jeśli by ktoś wiedział o przeszkodach zaistniałych między tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  6. Ogłoszenie pielgrzymki na Litwę. W dniach 11.08. 2022 do 14.08. 2022 organizowany jest wyjazd na Litwę. W programie między innymi Wilno i Troki. Bliższe informacje pod numerem 609 472 021. Koszt wyjazdu 400 zł plus 130 euro. Zgłoszenie i zaliczka 200 zł do 20 lipca.