Ogłoszenia duszpasterskie 03-07-2022

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 3 lipca 2022

  1. Radość spotkania z Chrystusem podczas niedzielnej Eucharystii rozpala serca wierzących nową gorliwością w podążaniu drogami wiary. Niech wolny od wielu codziennych obowiązków czas wakacji i urlopów pozwoli nam jeszcze głębiej przeżywać spotkania z Panem.
  2. W tym tygodniu w razie pogrzebu czy wezwania do chorych pomocą będzie służył ks. Szymon Stępniak – prefekt NSD w Częstochowie. Tel. 604105234.
  3. Paniom z pierwszego ołtarza z Bożego Ciała dziękuję za poniedziałkowe ułożenie kwiatów w kościele.
  4. W piątek na ul. Bałtyckiej w godzinach przedpołudniowych wydarzyła się wielka tragedia bo zapalił się dach i dom Państwa Bartelaków. Rodzina Państwa Bartelaków dziękuje sąsiadom i tym wszystkim którzy w jakikolwiek sposób pomogli przy gaszeniu pożaru i są wsparciem dla rodziny w tych trudnych chwilach. Jako wspólnota parafialna pragniemy włączyć się w tę pomoc. Przez cały miesiąc lipiec będzie można wesprzeć poszkodowaną Rodzinę ofiarami do puszki.
  5. Bardzo dziękuję parafian z ul. Korkowej nr 8, 10 i 16 za posprzątanie kościoła i kwiaty przed ołtarzem. Serdeczne Bóg zapłać.
  6. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Michał Skalik z naszej parafii i Ilona Graj z parafii Miłosierdzia Bożego w Rudnikach – zapowiedź pierwsza. Jeśli by ktoś wiedział o przeszkodach zaistniałych między tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu zgłosić to w kancelarii parafialnej.