Ogłoszenia duszpasterskie 11-10-2020

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 października 2020

  1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi ,, TOTUS TUUS”. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na ten cel.
  2. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 16.30. Przypominam wiernym o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami. We wtorek 13 października na godz. 16.00. zapraszam na Różaniec Fatimski.
  3. W środę obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju.
  4. W piątek, 16 października przypada uroczystość odpustowa w naszej parafii ku czci patronki św. Jadwigi Śląskiej. Św. Jadwiga to księżna, wzorowa żona i matka, troskliwa opiekunka ubogich i chorych, fundatorka szpitali i kościołów. Msza św. odpustowa w intencji parafian będzie odprawiona 16 października o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie i Słowo Boże wygłosi ks. prałat dr. Jerzy Bielecki – rektor Niższego Seminarium Duchownego w Częstochowie. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian do udziału we mszy św. i skorzystania z łask odpustowych. Różaniec rozpoczniemy o godz.17.15. Z racji tego że w naszej parafii mamy uroczystość odpustową, w najbliższy piątek nie ma postu od potraw mięsnych.
  5. W najbliższą sobotę 17 października w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego u oo. pallotynów w Częstochowie o godz. 16.00. nasz pan organista Paweł Gruca bierze ślub. Otoczmy narzeczonych naszymi modlitwami.
  6. Dziękuję za ofiary na ogrzewanie kościoła parafianom ul. Bór. Dziękuję również osobom zbierającym te ofiary.
  7. Dziękuję bardzo parafianom z ul. Grzybowskiej nr 2 i 4 za posprzątanie kościoła i kwiaty przed ołtarzem. Serdeczne Bóg zapłać.