Ogłoszenia duszpasterskie 15-12-2019

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 15 grudnia 2019

  1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż właśnie w tę radosną niedzielę.
  2. Za tydzień w piątek 20 grudnia rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje adwentowe. W sobotę dzień spowiedzi św. Program rekolekcji jest umieszczony na drzwiach kościoła, w gablocie z ogłoszeniami i na stronie internetowej parafii.
  3. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Swoją postawą ukazujmy prawdziwy sens tajemnicy Bożego wcielenia.
  4. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Rodzina jest przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary.
  5. Zbliża się czas Bożego Narodzenia. W związku z tym proszę kilka chętnych osób o pomoc przy ubieraniu szopki i choinek za tydzień w niedzielę o godz. 1500. W sobotę przed dekorowaniem kościoła na godz.10.00. proszę panów o oprawienie choinek.
  6. Dziękuję bardzo Paniom które roznoszą opłatki na stół wigilijny. Serdeczne Bóg zapłać.
  7. Bardzo dziękuję Paniom z ul. Poselskiej nr 40 i 40a za posprzątanie kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.