Ogłoszenia duszpasterskie 08-12-2019

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 8 grudnia 2019

  1. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny przypomina nam o szczególnym przywileju świętości, którym Stwórca obdarował Matkę Chrystusa. Za przyczyną Niepokalanej upraszajmy błogosławionych owoców czasu radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
  2. W okresie Adwentu, wsparci orędownictwem Matki Zbawiciela, przygotowujemy się na spotkanie z Panem. Niech znakiem naszego czuwania będzie udział we Mszach Świętych roratnych w dni powszednie o godz. 17.00.
  3. W dzisiejszą niedzielę przypada Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie.
  4. W adwencie pamiętajmy o wsparciu ludzi potrzebujących, choćby przez zakup świec Caritasu, które są do nabycia w naszym kościele w cenie 7 zł. Jest tzw. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  5. W piątek, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (1981 r.). Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie za wolną Polskę i polecajmy ich w naszych modlitwach.
  6. Dziś o godz. 12.00. msza św. dla dzieci z naszej parafii przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. i dla dzieci ze szkoły katolickiej. Dzieci otrzymają poświęcone medaliki.
  7. W 3 i 4 niedzielę adwentu będę nieobecny w parafii, gdyż głoszę rekolekcje w Myszkowie i w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Częstochowie.
  8. Dziękuję bardzo Paniom które roznoszą opłatki na stół wigilijny. Dziękuję bo robią to kosztem swojego wolnego czasu i często kiedy pogoda jest nie najlepsza.
  9. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę parafian z ul. Poselskiej nr 46, 40, 40a i 31.