Ogłoszenia duszpasterskie 01-12-2019

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                                       1 grudnia 2019

1. Dziś  wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego niesienia dobrej nowiny o przyjściu Odkupiciela.

2. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu celebrować jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę roratnią.  W tym czasie pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, choćby przez zakup świec Caritasu na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, które są  do nabycia w naszym kościele w cenie 7 zł.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z racji rekolekcji prowadzonych przez ks. Proboszcza   wyjazd do chorych będzie w pierwszą sobotę miesiąca – 7 grudnia od godz. 9.00.

4. W przyszłą niedzielę 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami.

5. Za tydzień w niedzielę 8 grudnia o godz.12.00. msza św. dla dzieci z naszej parafii przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. i dla dzieci ze szkoły katolickiej. Dzieci otrzymają medaliki.

6. Dziś na mszy św. o godz. 8.00 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Wielka prośba do osób, które w tamtym roku roznosiły opłatki po poszczególnych ulicach naszej parafii, aby również w tym roku spełniły tę funkcję. Już z góry im za tę posługę bardzo dziękuję.

7. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę parafian z ul. Poselskiej nr 62, 60, 58 i 54.