Ogłoszenia duszpasterskie 16-08-2020

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 16 sierpnia 2020

  1. W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. Wczoraj celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. W sobotę 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi.
  2. W tym roku nie grupowo tylko indywidualnie będziemy pielgrzymować na Jasną Górę w czasie nowenny przygotowującej do uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej. Z racji tego, że parafią Wniebowstąpienia Pańskiego w Brzezinach Wielkich z racji epidemii koronawirusa nie organizuje w tym roku pielgrzymki, więc i my będziemy pielgrzymować indywidualnie. Msza przed szczytem jasnogórskim 23 sierpnia w przyszłą niedzielę o godz. 18.30.
  3. Pragnę bardzo podziękować Pani Annie Szczepańczyk za piękne kwiaty ze swojego ogrodu, które zdobią ołtarz Matki Bożej. Państwu Bartelak dziękuję za kwiaty przed ołtarzem.
  4. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę parafian z ul. Bór numery 232/234 i 230A i z ul. Dojazdowej nr 6.
  5. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Barbarę Paszkiewicz. Wieczny odpoczynek…

W tym tygodniu patronują nam:
21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci” (wspomnienie obowiązkowe).