Ogłoszenia duszpasterskie 17-03-2024

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                          17 marca 2024

1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas.

2. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 16.30.

3. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej- rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy.

4. Zbliża się Triduum Paschalne i Wielkanoc. W związku z tym proszę kilka chętnych osób o pomoc przy ubieraniu Bożego Grobu i Ciemnicy za tydzień o godz. 15.00.

5. W tym roku ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego są zbierane do puszki, która jest na stoliku przed wyjściem z kościoła.

6. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Jerzy Wewiór. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.