Ogłoszenia duszpasterskie 03-03-2024

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                    3 marca 2024

1. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem.

2. Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszam na drogę krzyżową w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 16.30.

3. W tym tygodniu od środy rozpoczynam rekolekcje w parafii Gomunice. W środę i czwartek nie będzie mszy św. i adoracji. W inne dni będą zastępstwa.

4. W piątek 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach.  Kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

4. Bardzo dziękuję panu Zbigniewowi Szymańskiemu za zreperowanie drzwi do kotłowni. Dziękuję panu Krzysztofowi Janyst za naprawienia oświetlenia krzyża w prezbiterium. Pragnę również bardzo podziękować panom Krzysztofowi Bartosiewicz i Krzysztofowi Janyst za naprawę kaloryferów  na plebanii.

5. Ogłoszenie Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia.

6.  Pragnę bardzo podziękować parafianom z ul. Korkowej numery 6,8,10 i 16.  za posprzątanie kościoła . Serdeczne Bóg zapłać.