Ogłoszenia duszpasterskie 25-02-2024

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25 lutego 2024

  1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.
  2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi.
  3. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy w czasie Wielkiego Postu będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz.16.30 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 9.45. Przypominam, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej oraz za udział w Gorzkich żalach można uzyskać łaskę odpustu.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z Komunią św. w piątek od godz. 8.30. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w piątek od godz.16.00.
  5. Różaniec w pierwszą sobotę miesiąca o godz.16.30.
  6. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę parafianom z ul. Korkowej numery 6,8,10 i 16.