Ogłoszenia duszpasterskie 18-02-2024

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18 lutego 2024

  1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.
  2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz. 16.30. Gorzkie żale w niedziele o godz. 9.45.
  3. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu oraz za udział w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie gorzkich żali można uzyskać odpust zupełny.
  4. Dziś na mszę św. o godz. 12.00. zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Po mszy św. spotkanie z ks. Rekolekcjonistą.
  5. Świece z Caritasu paschaliki świąteczne na Wielkanoc mamy tylko w liczbie 20 sztuk w cenie 10 zł.
  6. Wielkie podziękowania dla ks. Gabriela Biskupa za przeprowadzenie rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii.
  7. Ogłoszenie społeczne.
  8. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Daniela Krystaszek. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci na wieki. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.