Ogłoszenia duszpasterskie 11-02-2024

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 lutego 2023

  1. Dzisiaj w ramach XXXII Światowego Dnia Chorego, zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na domy z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi oraz na prowadzenie działalności wśród osób niepełnosprawnych i chorych, inicjowanych przez Katolicki Ruch Dobroczynny BETEL.
  2. Bardzo dziękuję tym osobom, które rozebrały bożonarodzeniową szopkę i choinki. Cieszę się i dziękuję tym bardziej, że była spora grupa osób i bardzo szybko uporaliśmy się z tą pracą. Dziękuję Panu Jackowi Wojtyla za transport i wywiezienie choinek.
  3. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msza Święta w naszym kościele o godz. 17.00. Przypominam, że w tym dniu obowiązuje nas post ścisły. W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu dokonam obrzędu posypania głów popiołem.
  4. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz.16.30 odprawiamy nabożeństwo drogi krzyżowej. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 9.45. Przed nimi wypominki o godz.9.40.
  5. Od soboty 17 lutego rozpoczynamy nasze dwudniowe parafialne rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje wygłosi ks. Gabriel Biskup. W Sobotę spowiedź tylko po południu od 16.30. do 17.00. Msza św. o godz. 17.00.
  6. Za tydzień w niedzielę na mszę św. o godz. 12.00. zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Po mszy św. spotkanie z ks. Rekolekcjonistą.
  7. Pragnę bardzo podziękować parafianom z ul. Grzybowskiej za posprzątanie kościoła . Serdeczne Bóg zapłać.
  8. Zbiórka elekrośmieci.