Ogłoszenia duszpasterskie 17-11-2019

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 17 listopada 2019

1. Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy.
  2. W piątek wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. Przy tej okazji bardzo dziękuję p. Pawłowi Gruca naszemu organiście za piękną grę na organach, za profesjonalizm , za uświetnienie liturgii mszy św. Panu organiście życzymy obfitości Bożych łask oraz opieki patronki świętej Cecylii.
  3. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Podczas wszystkich Mszy Świętych odnowimy akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc.
  4. Dziś po mszy św. o godz. 12.00. spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
  5. Za tydzień o godz. 12.00. msza św. dla dzieci z kl. 3 z naszej parafii i ze szkoły katolickiej przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci otrzymają książeczki do nabożeństwa.
  6. Dziękuję bardzo parafianom z ul. Zuchów nr: 11, 16 i 40 za posprzątanie kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
18 XI – św. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica, męczennica w obronie czystości, patronka Ruchu Czystych Serc,
20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik,
21 XI – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu,
22 XI – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.