Ogłoszenia duszpasterskie 19-02-2023

SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 lutego 2023

  1. Chrystusowa Ewangelia nieustannie stawia przed nami nowe wyzwania. Przykazanie miłości nieprzyjaciół dosięga naszych uprzedzeń, doznanych krzywd i niesprawiedliwości. Podejmijmy w nowym tygodniu próbę wypełnienia przykazania, do którego nie tylko zaprasza, ale i uzdalnia nas Duch Święty.
  2. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msza Święta w naszym kościele o godz. 17.00. Przypominam, że w tym dniu obowiązuje nas post ścisły. W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu dokonam obrzędu posypania głów popiołem.
  3. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz.16.30 odprawiamy nabożeństwo drogi krzyżowej. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 9.45. Przed nimi wypominki o godz.9.40.
  4. W Wielkim Poście będziemy przeżywać dwudniowe rekolekcje. Odbędą się one w 5 niedzielę Wielkiego Postu 26 marca. Rekolekcje wielkopostne wygłosi ks. Tadeusz Jarząbek.
  5. Dziś msza św. o godz. 12.00 dla dzieci przygotowujących się do sakramentu pierwszej komunii świętej. Dzieci przynoszą świece, które zostaną poświęcone.
  6. Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w piątą niedzielę wielkiego postu 26 marca po mszy św. o godz.12.00. Spotkanie poprowadzi Ksiądz Rekolekcjonista.
  7. Zbiórka elektrośmieci.